Hudební obor

Do hudebního oboru jsou přijímány děti od 5 let a mnohé z nich absolvují na naší škole nejen 1. a 2. stupeň základního studia, ale pokračují dále v odborném hudebním vzdělávání v návazném studiu pro dospělé.

Smyslem hudebního oboru je poskytnout žákům základy pro aktivní provozování hudby, prohlubovat a rozšiřovat jejich hudební znalosti a dovednosti a prostřednictvím pěstování hudby kultivovat jejich osobnost.

U těch nejmenších dětí rozvíjí přípravná hudební výchova hravou formou elementární smysl pro rytmus, intonaci

a hudebně pohybové cítění -  vše na základě Orffovy metody. Prostřednictvím  všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních  her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a  hudební vnímavost

Od šesti let si mohou žáci zvolit hru na některý z nástrojů: klavír, housle, violoncello, flétna, akordeon či sborový nebo sólový zpěv. Starším žákům se nabízejí další možnosti -  klarinet, saxofon, hoboj, trubka, trombon, kytara, bicí, keyboard, baskytara, elektrická kytara, varhany, skladba.

Již od nižších ročníků se mnoho žáků zapojuje do větších hudebních ansámblů :

komorní pěvecký sbor (Kosáci) pro různé věkové kategorie, smyčcové soubory ( Tutti Fiori ), žesťový soubor, jazzový soubor.

Mnozí žáci hudebního oboru vystupují na interních a veřejných akcích, kterými se škola obrací na okolní publikum. Ať už jde o pravidelné žákovské koncerty v sále školy, nebo výchovné koncerty pro děti z okolních mateřských škol, vystoupení pro obyvatele Domů s pečovatelskou službou a koncerty pro postižené děti ze stacionářů.

Hudební obor vychovává ze svých žáků hudebně vzdělané posluchače, zdatně vyškolené muzikanty-amatéry, ale především kultivované osobnosti.

Někteří z nejtalentovanějších žáků mohou pokračovat v hudebním odborném studiu na hudebním gymnáziu, konzervatoři,či pedagogických fakultách.

bullet Ve školním roce 2012/2013 připravili pedagogové a žáci naší školy 84 koncertů a veřejných vystoupeních
PŘEHLED AKCÍ 2012-2013

bullet Ve školním roce 2013/2014 připravili pedagogové a žáci naší školy 87 koncertů a veřejných vystoupeních
PŘEHLED AKCÍ 2013-2014