CHARAKTERISTIKA STUDIASEMINÁŘSTUD. MATERIÁLY FINALE (NOTOGRAFIE)NOT. PAPÍR/DOKUMENTY

Seminář skladby je nedílnou součástí výuky skladby v ZUŠ Bajkalská.1 Semináře skladby poskytují především prostor k prezentaci vlastní tvorby studentů. Dále, vzhledem k potřebám skladatelského oddělení, soustřeďují výklad teorie skladby, tzn. „obecné“ teorie hudby, novodobých kompozičních principů (Druhá vídeňská škola do současnosti), historických kompozičních principů (vokální polyfonie do 20. stol.). „Poslechové“ semináře seznamují studenty s významnými díly 20. a 21. stol. (rozbor díla + poslech). V rámci týdenní dotace (viz učební plán) je předmět využíván k výuce notografie, instrumentace a v neposlední řadě je i místem pro setkávání s významnými hosty (skladatelé, interpreti apod.).

1 Průběh a téma semináře závisí na aktuální situaci v individuální výuce skladby.

Změna tématu prezentace vyhrazena.