Hudební obor - Základní umělecká škola

Základní umělecká škola, Praha 10, Bajkalská 11
Přejít na obsah
HUDEBNÍ OBOR - informace o průběhu přijímacích talentových zkoušek:

• Děti od dovršených 5 let jsou přijímány do přípravného hudebního studia (všestranná hudební předškolní přípravka).
  • Děti, které 1. 9. 2020 nastoupí do 1. tříd ZŠ přijímáme do přípravného hudebního studia. (V 2. pololetí budou tito žáci rozdělováni do studia jednotlivých nástrojů nebo zpěvu).
  • Uchazeči od 7 let mohou zvolit: klávesové nástroje – klavír, akordeon, keyboard – elektr. klávesy, housle, violoncello, zobcová flétna, sólový nebo sborový zpěv.
  • Pro starší uchazeče nabízíme: příčná flétna, klarinet, hoboj, saxofon, trubka, pozoun, lesní roh, tuba, kytara, elektr. kytara, baskytara, bicí, varhany, kompozice.

• Průběh přijímacích talentových zkoušek:

• Uchazeči jsou individuálně zkoušeni z rytmických a sluchových dovedností (zazpívání libovolné lidové písně, vyťukávání rytmu, intonace tónů podle klavíru).
  • V případě, že dítě už na nástroj hraje, předvede libovolnou skladbu.
  • Do přípravného hudebního studia (Předškolní přípravka) přijímáme děti od dovršených 5 let.
  • Do skupinového předmětu Hudební prvouka přijímáme děti, které 1. 9. 2020 nastoupí do 1. tříd ZŠ  (V 2. pololetí jsou pak tito žáci rozdělováni do studia jednotlivých nástrojů a zpěvu)

Pro děti od 5 let zvolte v přihlášce přípravné hudební studium.
Pro děti, které 1. 9. 2020 nastoupí do 1. tříd ZŠ, zvolte v přihlášce přípravné hudební studium.
Pro starší uchazeče zvolte vybraný nástroj nebo zpěv.

Přihláška - on-line ZDE
Návrat na obsah