CHARAKTERISTIKA STUDIASEMINÁŘSTUD. MATERIÁLY FINALE (NOTOGRAFIE)NOT. PAPÍR/DOKUMENTY

Notografie

Finale profesionální notografický program (Mac, Win) – tento program je preferován ve výuce skladby/notografie v ZUŠ Bajkalská; studenti mohou využít školní licenci k instalaci programu do svých počítačů (po dobu studia)

Ritornel, s.r.o. (dříve distributor MakeMusic): Slovníček pojmů pro Finale 2012 – náhled (heslo vyžadováno)

Font/přehled znaků: Finale Mallets – náhled

Font/přehled znaků: Finale Percussion – náhled

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Tipy pro efektivnější zápis v notografickém programu FINALE

(videosoubory doporučujeme přehrát v režimu celé obrazovky)

Čtverce a obdélníky (Smart shape tool)

(Při tomto způsobu vkládání čtverců a obdélníků do partitury lze zvolit „přichycení“ k osnově i notovým hlavičkám. V případě, že se rozhodnete použít přiložený soubor MUSX, nainstalujte nejdříve font „Bartosik smart line“. Pokud Vám nevyhovuje např. tloušťka čar, velikost rámečků – vytvořte nový font.)

Font „Bartosik smart line“stáhnout (heslo vyžadováno)

Přednastavený soubor MUSXstáhnout (heslo vyžadováno)

„Janáčkovské praporce/trámce“

Přednastavený soubor MUSXstáhnout (heslo vyžadováno)