Akademie HMP - Základní umělecká škola

Základní umělecká škola, Praha 10, Bajkalská 11
Přejít na obsah
Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážené studentky, vážení studenti Akademie HMP.

MHMP povolil od 1. června 2021 prezenční výuku Akademie pro seniory HMP.

Současně bylo rozhodnuto, že výuka bude probíhat

ve stejném režimu jako pro žáky ZUŠ.

Prezenční výuka je brána jako možnost, nikoliv povinnost s tím,

že budeme apelovat na osobní zodpovědnost studentů.

Výuka bude probíhat ve zbývajících kalendářních týdnech

prvního pololetí roku 2021 (6. semestr):

21., 23., 24.

S pozdravem
Mgr. Jiří Šesták
ředitel školy

Práce studentů v době distanční výuky:

Projekt Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP

Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP je unikátní projekt základních umĕleckých škol, který má za cíl otevřít brány základních umĕleckých škol v naší metropoli seniorům a nabídnout jim možnost aktivního trávení volného času, umožnit jim umĕleckou seberealizaci a posílit jejich kulturní a sociální vazby.

Tento projekt již trvá několik let a Základní umĕlecká škola, Praha 10, Bajkalská 11, je jednou z pražských Základních umĕleckých škol, ve které Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP probíhá.

Senioři se mohou vzdĕlávat ve všech oborech (hudebním, tanečním, výtvarném a dramatickém), které se v ZUŠ vyučují.

Na Akademii se nekonají žádné přijímací zkoušky a jediným kritériem přijetí je zájem o umĕleckou činnost pod vedením kvalifikovaných učitelů ZUŠ. Důležité je včasné podání přihlášky, která je k dispozici v kanceláři školy, nebo na jejích webových stránkách. Počet uchazečů o studium je omezen pouze kapacitou školy.

Vzdĕlávání probíhá v dopoledních hodinách formou přizpůsobených individuálních nebo skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů a koncertů, jedenkrát za dva týdny, výjimečnĕ i jedenkrát za týden.

Výuka trvá 6 semestrů (3 roky výuky) a přijímání nových studentů je možné až po ukončení tohoto období. Příští studijní období nastane v říjnu školního roku 2021/2022.

Mgr. Jiří Šesták ředitel ZUŠ Praha 10, Bajkalská 11
Návrat na obsah