Akademie HMP - Základní umělecká škola

Základní umělecká škola, Praha 10, Bajkalská 11
Přejít na obsah
Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážené studentky, vážení studenti Akademie HMP.

MHMP povolil prodloužení výuky současného 6. semestru ještě v září.

Slavnostní ukončení studia (promoce) proběhne začátkem října.

Všichni budete na promoci pozváni.

--------------------------------------------------------------------------

Nový tříletý cyklus studia bude otevřen v říjnu slavnostní inaugurací.

V současné době jsou ještě volná tato místa v těchto oborech:

Divadlo

Housle

Flétna

Bicí

Saxofon

Klarinet

Akordeon

Keybord

Kytara

Populární zpěv

Noví studenti budou přijímáni do naplnění kapacity jednotlivých oborů

S pozdravem
Mgr. Jiří Šesták
ředitel školy

Práce studentů v době distanční výuky:

Projekt Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP

Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP je unikátní projekt základních umĕleckých škol, který má za cíl otevřít brány základních umĕleckých škol v naší metropoli seniorům a nabídnout jim možnost aktivního trávení volného času, umožnit jim umĕleckou seberealizaci a posílit jejich kulturní a sociální vazby.

Tento projekt již trvá několik let a Základní umĕlecká škola, Praha 10, Bajkalská 11, je jednou z pražských Základních umĕleckých škol, ve které Akademie umĕní a kultury pro seniory HMP probíhá.

Senioři se mohou vzdĕlávat ve všech oborech (hudebním, tanečním, výtvarném a dramatickém), které se v ZUŠ vyučují.

Na Akademii se nekonají žádné přijímací zkoušky a jediným kritériem přijetí je zájem o umĕleckou činnost pod vedením kvalifikovaných učitelů ZUŠ. Důležité je včasné podání přihlášky, která je k dispozici v kanceláři školy, nebo na jejích webových stránkách. Počet uchazečů o studium je omezen pouze kapacitou školy.

Vzdĕlávání probíhá v dopoledních hodinách formou přizpůsobených individuálních nebo skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů a koncertů, jedenkrát za dva týdny, výjimečnĕ i jedenkrát za týden.

Výuka trvá 6 semestrů (3 roky výuky) a přijímání nových studentů je možné až po ukončení tohoto období. Příští studijní období nastane v říjnu školního roku 2021/2022.

Mgr. Jiří Šesták ředitel ZUŠ Praha 10, Bajkalská 11
Návrat na obsah