Taneční obor - Kopírovat - Základní umělecká škola

Taneční obor

Věková kategorie 5 – 7 let (MŠ - 1. třída ZŠ)

• Předmět Přípravná taneční výchova přináší dětem radost, rozvíjí jejich muzikálnost, podporuje jejich prostorové cítění a pěstuje v nich kreativní schopnost uvědoměle ovládat své tělo a své pohyby.
  • pevný rozvrh hodin – 1,5 vyučovací hodiny v týdnu.
ON-LINE PŘIHLÁŠKA ( aktivní od 15.4. do 5.5.2024)

Věková kategorie 7 až 17 let (od 2. třídy ZŠ)

• Ve studijním zaměření Lidový tanec jsou žáci vedeni k citlivému a přesnému vyjádření tempa, rytmu, dynamiky a výrazu lidové písně i lidové hudby v nejrůznějších úpravách. Osvojováním tanečního stylu spolu s poznáváním hudebního materiálu se učí chápat kořeny a podstatné rysy naší národní kultury.
  • pevný rozvrh hodin - 3 vyučovací hodiny týdně vcelku.
ON-LINE PŘIHLÁŠKA ( aktivní od 15.4. do 5.5.2024)

Věková kategorie 7 až 17 let (od 2. třídy ZŠ)

• Ve studijním zaměření Současný tanec se žáci v průběhu studia seznamují s různými tanečními technikami. Protože se současný a klasický tanec nevylučují, ale naopak vzájemně rozšiřují a obohacují, je klasická taneční technika často do výuky zařazována.
  • pevný rozvrh hodin - 3 vyučovací hodiny týdně vcelku.